Освітній процес
З 17 травня по 21 травня в Голубинському закладі дошкільної освіти розпочався Тиждень безпеки життєдіяльності
План
День тижня | Група | Тема |
Понеділок | Середня Іванчо М.М. | «Маленькі друзі світлофора» |
Вівторок | Старша 1 Русин М.В. Молодша Зузак І.Р. | «Правила поведінки під час грози та урагану» «Про небезпечні речі потрібно знати малечі» |
Середа | Молодша Уліганець М.І. | «Лісова пригода» |
Четвер | Старша 2 Прожегач М.М. Середня Зінчук М.В. | «Як діти прогнали коронавірус» «Сам удома- гра драматизація семеро козенят» |
П’ятниця | Старша 1 Макар О.В. Ясельна 2 Гонтаренко М.М. | Гра-атракціон «Слухай сигнал» Про правила пожежної безпеки гра «Загорівся кицькин дім» |
Старша група 1, вихователь Русин Марина Василівна "Правила поведінки під час грози"
Моделювання ситуації - "Дзвінок 101"
Гра "Безпечно- не безпечно"
Молодша група, вихователь Зузак Ірина Романівна, "Про небезпечні речі потрібно знати малечі"
До діток в гості прийшов Їжачок, приніс з собою 2 кошики: безпечні і небезпечні речі
Фізкультхвилинка
Як працювати в реаліях коронавірусу: хто що робить
Уряд дозволив уже з 25 травня відновити роботу закладів дошкільної освіти за умови сприятливої епідемічної ситуації в регіоні. При цьому головним завданням залишається зберегти здоров'я та життя дітей, батьків і педагогів. Тому й надалі необхідно дотримуватись умов карантину та рекомендацій для закладів освіти.
Щоб ретельно підготувати дитячі садки, необхідна чітка черговість заходів та суворе дотримання санітарних норм. Зокрема, щоб створити безпечні умови для дітей, слід провести інструктажі, закупити дезінфікувальні засоби тощо. При цьому не варто забувати про значення літнього періоду для зміцнення дитячого організму попри реалії коронавірусу.
Заклади дошкільної освіти опинились у скрутному становищі. Адаптаційні процеси, які зазвичай складно переносять новачки-малюки, «накрили» всіх дошкільників. Майже два місяці перебування вдома з батьками далися взнаки. Ба більше, адаптуватися до нових умов доведеться й дорослим. Забезпечити в реаліях взаємодії з дітьми різного віку вимоги запропонованого Головним державним санітарним лікарем України тимчасового регламенту можливо буде лише зі значними психологічними перевантаженнями педагогів. Адже на них покладено величезну відповідальність.
У соціальних мережах педагоги бурхливо обговорюють нинішню непросту ситуацію. У цих обговореннях більше запитань, ніж відповідей. Проте дитячі садочки потрібно відкривати. Керівникам важливо підтримати своїх працівників, налаштувати їх на конструктивну взаємодію та відпрацювати злагоджену діяльність на тестовому етапі. Також необхідно провести значну роботу з батьками. Вони мають розуміти всі ризики, дотримуватися необхідних правил і приймати виважені й відповідальні рішення.
Відновлювати роботу заклади дошкільної освіти будуть поступово, з огляду на епідемічну ситуацію в регіоні. Тут ви знайдете підказки як щодо дій з підготовки закладу до відкриття, так і з організації безпечної життєдіяльності дітей.
Вихователь
Проводить онлайн-опитування батьків щодо відвідування дітьми дошкільного закладу влітку та інформує про обмеження й умови обслуговування біля входу до закладу.
Інформує батьків, які не планують водити дитину до дошкільного закладу влітку, про те, що за їхньою дитиною зберігатиметься місце в літній період.
Оновлює інформаційні стенди для батьків — вони презентують інформацію на актуальні для літнього оздоровлення теми з огляду на епідемічну ситуацію, наприклад: «СОVID-19: правила профілактики нової коронавірусної інфекції», «Як убезпечитись під час відпочинку на відкритих водоймах», «Експериментування та ігри з піском, повітрям і водою»; змінює розпорядок дня; уточнює правила для батьків відповідно до Регламенту відновлення освітнього процесу в закладах освіти та режиму їх роботи після зняття карантинних обмежень; оновлює інформацію на ширмах тощо.
Розробляє пам'ятки для інформування батьків щодо запобігання гострій респіраторній хворобі СОVID-19, харчовим отруєнням, зокрема грибами, ягодами; поповнює тематичні папки добірками віршів та оповідань про літо, переліком рухливих ігор, спостережень у природі, рекомендаціями щодо організації праці тощо.
Упорядковує обладнання фізкультурних куточків, куточків самостійної художньої діяльності та експериментаріумів. Максимально ізолює один від одного осередки предметно-ігрового розвивального простору.
Прибирає м'які іграшки та ігрові атрибути, які не можна дезінфікувати.
Розробляє перспективні плани освітнього процесу, зокрема розваг та оздоровчих заходів.
Надає пріоритет активностям на відкритому повітрі.
Поповнює картотеку методичних розробок та дидактичних засобів з урахуванням специфіки їх застосування в умовах коронавірусної небезпеки.
Готує безпечні іграшки, атрибути й обладнання для організації ігрової, творчої та пошуково-дослідницької діяльності на свіжому повітрі.
Спілкується з батьками в дистанційному режимі.
Приймає дітей до закладу освіти вранці та передає після закінчення дня батькам чи законним представникам дитини поза межами приміщення на ігровому майданчику, а за несприятливих погодних умов — біля входу до приміщення.
Стежить, щоб батьки або законні представники дитини перебували на території закладу дошкільної освіти в респіраторі чи захисній масці, які мають прикривати рот і ніс.
Проводить температурний скринінг дітей біля входу (початковий) у заклад та кожні 4 години протягом дня. Дітей, у яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С, не допускає до садочка (в закладах де немає медичної сестри).
Веде журнал термометрії — заносить показники кожні чотири години протягом перебування дитини в дитячому садку. Якщо протягом дня виявляє у дитини температуру понад 37,2 °С, то ізолює її, відтак інформує керівника закладу та батьків.
Організовує оброблення рук дітей спиртовмісним антисептиком щоразу біля входу до приміщення. Унеможливлює самостійний доступ до нього дітей.
Навчає дітей вимірювати температуру тіла, правильно мити руки з милом, витирати їх одноразовим рушником та обробляти антисептиком, дотримуватися правил етикету кашлю, безпечної дистанції з іншими тощо.
Проводить навчання правил безпеки в ігровій формі та закріплює особистим прикладом.
Розміщує у вбиральні на рівні очей дитини плакати із зображенням правил миття рук, демонструє навчальний фільм, а відтак проводить аналогічний майстер-клас для дітей.
Розробляє та проводить додаткові ігри та вправи, які доносили б дітям важливість індивідуальних заходів захисту й уникнення тактильних контактів з дітьми та дорослими.
Активно використовує традиційні й нетрадиційні форми, методи й засоби фізичного виховання дітей, що сприяють оптимізації рухового режиму.
Дотримується повітряного, теплового та питного режимів, загартовує дітей доступними засобами.
Урізноманітнює щоденні прогулянки, організовуючи різні види дитячої діяльності. При цьому обмежує заняття та ігри, що передбачають фізичний контакт з іншими дітьми та дорослими, а також ті, що потребують використання значної кількості інвентарю.
Організовує освітній процес та режимні моменти так, щоб забезпечити максимально можливе дистанціювання.
Під час занять та організації харчування мінімізує кількість дітей, що перебувають за одним столом.
Після кожного заняття з фізкультури, музичного виховання та після прогулянки організовує миття рук дітей з дотриманням усіх правил безпеки.
Організація освітнього процесу влітку під час адаптивного карантину
Шпаргалка для педагогів
*Створіть разом з дітьми ритуали привітання та прощання, які не потребують тактильного контакту.
*Упорядкуйте картотеку «Цікаві справи на кожен день». Щоб допомогти дітям тримати дистанцію, пропонуйте їм обирати кожного дня для себе індивідуальну справу.
Підготуйте за підтримки батьків «скриньку творчості» для кожної дитини. Покладіть у неї олівці, папір, крейду тощо.
*Зонуйте ігровий майданчик за видами діяльності та контролюйте кількість дітей у кожному осередку.
*Складіть правила поведінки для дітей у групі та на ігровому майданчику. Візуалізуйте їх як схеми та розмістіть у зручних для дітей місцях. Повторюй правила кілька разів на день
*Пропонуйте дітям ігри, що не потребують великої кількості іграшок. Спонукайте дошкільників використовувати предмети-замінники.
*Створіть добірку рухливих ігор, які допоможуть зберігати дистанцію між дітьми. Мінімізуйте кількість спортивного спорядження.
*Перебувайте якнайбільше часу на свіжому повітрі. Надавайте перевагу груповим та індивідуальним формам роботи.
Шість правил літніх прогулянок
Улітку дітям хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Там можна вдосталь побігати, покопирсатися в піску та пограти з однолітками. Щоб у дітей залишалися лише позитивні враження від таких прогулянок, вихователям слід залишатися уважними та дотримуватися правил
Якщо на вулиці температура повітря вище 30 °С та немає вітру, то час прогулянки потрібно скоротити або зовсім від неї відмовитися. Під час спеки діти можуть отримати тепловий удар, навіть якщо будуть перебувати під розсіяним сонячним промінням. Залишайтесь у приміщенні також під час сильного дощу або вітру зі швидкістю понад 15 м/с.
Влітку діти більше травмуються, ніж узимку, через підвищену рухову активність. До того ж небезпеку для здоров'я становлять комахи та рослини, що можуть викликати отруєння чи алергію. Тому перед прогулянкою перевіряйте ігровий майданчик на наявність потенційної небезпеки для здоров'я дітей. А під час прогулянки регулюйте рухову активність дошкільників і страхуйте їх за необхідності.
Стежте за одягом та взуттям дітей
На прогулянку діти обов'язково мають надягати панаму або інший головний убір, що захищає від сонця. Спонукайте батьків обирати для дітей одяг світлих тонів і з натуральних матеріалів, щоб вони не перегрівалися. Попереджайте батьків про необхідність змінного одягу та взуття. Вчасно превдягайте дітей за потреби. Стежте, щоб під час фізкультурних розваг діти мали зручне спортивне взуття.
Не залишайте іграшки на вулиці
Після кожної прогулянки прибирайте виносне обладнання у спеціальне місце, куди не потрапляють пил і волога. Промивайте іграшки від піску та бруду та просушуйте їх після кожної прогулянки. У разі виявлення інфекційних захворювань у дітей обробіть іграшки дезінфікувальними засобами. В умовах карантину дезінфікуйте іграшки щоденно.
Потурбуйтеся про запас питної води. За прогулянку дитина має споживати не менше 70% від добової норми. Пам'ятайте, що у спекотну погоду потреба у воді зростає. Спонукайте дітей вчасно пити. Оновлюйте запас питної води кожні три години.
Стежте за тим, щоб після прогулянки діти мили руки. Дотримання елементарних гігієнічних правил убереже їх від кишкових та інших інфекцій. В умовах коронавірусного карантину спонукайте дітей додатково обробляти рук
Повертаємось у дитячий садок!
Рекомендації батькам
*Ознайомтеся зі змінами в розпорядку дня та налаштуйте на них дитину. Намагайтеся вчасно її приводити та забирати з дитячого садка. Обов'язково повідомляйте вихователя, якщо через якусь причину затримуєтеся.
*Оберіть разом з дитиною зручний одяг. Важливо, щоб вона могла легко знімати та одягати його без сторонньої допомоги. Добирайте одяг з огляду на погодні умови, щоб дитина в ньому почувалася комфортно.
*Обговоріть з дитиною правила користування іграшками. Поясніть, що приносити іграшки з дому зараз не можна. Натомість запропонуйте скласти історії про улюблені іграшки та розповісти їх друзям.
*Ставтеся з розумінням до стану дитини. Після тривалого карантину їй складно розлучатися з батьками. Тому перший тиждень вона може повертатися з дитячого садка примхливою та перезбудженою.
*Будьте для дитини прикладом. Дотримуйтеся під час відвідування дитячого садка маскового режиму, обробляйте руки антисептиком. Навчіть цих простих дій дитину.
*Домовтеся з дитиною про ритуали прощання та вітання на відстані. Оскільки батькам заходити до групи не можна, такі дії дадуть змогу емоційно підтримати дитину.
*Не залишайте дитину саму на ігровому майданчику. Під час ранкового прийому переконайтеся, що вихователь зустрів дитину.
*Поясніть дітям, що в дитячому садку відбулися зміни та з'явилися нові правила. Попередьте, що там будуть вимірювати температуру кілька разів на день. Розкажіть, як це робити правильно.
*Використовуйте месенджери для спілкування з педагогами, вчасно відповідайте на повідомлення та надавайте об'єктивну інформацію про стан дитини.
*Не дозволяйте дитині брати до дитячого садка антисептичні препарати. Адже обробляти руки антисептиком діти мають під наглядом дорослого.